Tesla'yı satmayın ama bu biyoteknoloji stokundan uzak durun

kamil şeker

New member
Jim Cramer'ın günlük hızlı ateşi CNBC Yatırım Kulübü portföyü dışındaki haberlerde yer alan hisse senetlerine bakıyor. Tesla: Hisseler Salı günü biraz daha düşüktü. CNBC, günün erken saatlerinde CEO Elon Musk'un Nvidia'ya Tesla için ayrılan bazı yapay zeka işlemcilerini Musk'ın sosyal medya şirketi X'e yönlendirmesini söylediğini bildirdi. Yatırımcılar ayrıca hissedarların Musk'un çekişmeli 56 $'ı için oy kullanacakları Tesla'nın yaklaşan yıllık toplantısı üzerinde kafa yormaya devam etti. milyar ödeme paketi Jim Cramer, “Ben Tesla satıcısı değilim. Bence oyu kazanır ve hisseler yükselir” dedi. Intel : Yarı iletken firmasının veri merkezleri için yeni bir yapay zeka çipi duyurmasının ardından hisseler yaklaşık %0,2 düştü. Cramer, “Intel'in hiçbir cazibesi yok” dedi. CNBC Yatırım Kulübü, yapay zeka işleri için çip üreticileri Nvidia ve Broadcom'un sahibidir. Bath & Body Works: Hisseler, özel perakendecinin ilk çeyrek sonuçlarının yanı sıra hayal kırıklığı yaratan cari çeyrek rehberliği sunmasının ardından %13 değer kaybetti. Cramer, “Şirket, sürümde elinden gelen en iyi görünümü sergiledi” dedi. “Açıkçası bunun kötü olup olmadığını düşünmek zordu.” Kinder Morgan: Wells Fargo'daki analistler, Kinder Morgan ve diğer doğal gaz orta ölçekli stoklarını yükselterek, yapay zeka da dahil olmak üzere bu emtiaya olan talebin arttığına işaret etti. Cramer, “Keşke durum böyle olsaydı. Durum böyle değil” dedi. Doğal gaz fiyatlarının yılın başındaki satışlardan sonra önemli ölçüde toparlandığını kabul etti, “ama ne olmuş yani? Bu yüzden Coterra'nın 35 dolara kadar bir atılımını göremiyorsunuz.” [a share]”dedi. Yatırım Kulübü, Coterra Energy'nin sahibi. Viking Therapeutics: Biyoteknoloji girişimi, yağlı karaciğer hastalığı ilacı için orta aşama denemesinin birincil son noktaya ulaştığını bildirmesinin ardından bile hisseler %14 düştü. “Bu sürdürülebilir değil.” Cramer, hisselerin bugüne kadar üç kattan fazla arttığına değinerek, “Orada benim için hiçbir şey yok ve bunun başkaları için de orada olması gerektiğini düşünmüyorum.”